3D tiskárna Original Prusa i3 MK3S+

Kód: P00521
Tip na dárek
Značka: Prusa
25 999 Kč / ks 21 487 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
5.10.2023
Možnosti doručení
Original Prusa i3 MK3S+ je nejnovější verzí oceňované 3D tiskárny. Tiskárna je dodávána plně sestavena.

Detailní informace

Detailní popis produktu

3D tiskárna Original Prusa i3 MK3S+ sestavená
Tiskový plát: ocelový tiskový plát s hladkým PEI povrchem
Barva: černo - oranžová
Varianta: sestavená

Dárek k tiskárně: 1ks Tisková struna PLA Silver 1kg

Tiskárna MK3S+ je dodávána plně sestavena a testována, ideální pro ty, kteří chtějí jen zapnout a tisknout.

Original Prusa i3 MK3S+ je nejnovější verzí naší oceňované 3D tiskárny. Verzi MK3S jsme obohatili o novou sondu SuperPINDA, pomocí které je možné dosáhnout lepší kalibrace první vrstvy. Dále jsme přidali kvalitní ložiska a tiskárnu jsme na různých místech lehce vylepšili, aby se lépe skládala a servisovala.

MK3S+ obsahuje všechny kumulativní vylepšení z celého životního cyklu MK3. Najdete tu proto vyhřívanou podložku s odnímatelnými pružnými tiskovými pláty s PEI povrchem, dále je tu automatický Mesh Bed Leveling pro vyrovnání nerovostí podložky, senzor filamentu, zotavení ze ztráty napájení (tzv. Power Panic) a řada důležitých bezpečnostních prvků. A tiskárna je stále nádherně tichá!

Funkce MK3S+ lze dále rozšířit pomocí unikátního řešení Multi-Material Upgrade 2S, s pomocí kterého lze tisknout až 5 filamenty zároveň.

Hlavní vlastnosti

Sonda SuperPINDA

SuperPINDA funguje nezávisle na teplotě, má v sobě mnohem kvalitnější senzor a celkově kvalitnější součástky v porovnání se sondou P.I.N.D.A. v2, navíc nepotřebuje termistor.Kombinace těchto vylepšení zaručuje dokonalou první vrstvu při každém tisku!

Kvalitní Ložiska

Ložiska na osách Y teď mají nové kovové úchyty. Jsou jednodušší na montáž a ložiska v nich lépe drží. Vylepšili jsme mechanismus napínání řemenů osy X a zesílili jsme plastové díly X-endu. Změny na extruderu povedou ke snazšímu tisku flexibilních filamentů.

Vyměnitelné tiskové pláty

Tiskové pláty z pružinové oceli se snadno udržují a umožňují jednoduché odejmutí výtisku z podložky. Na výběr máte ze tří typů podložek: hladká, zrnitá a saténová.Ať budete tisknout jakýkoliv materiál, vždy můžete zvolit ten nejvhodnější povrch. Většina filamentů nevyžaduje separační vrstvy a předtisková příprava je velmi snadná.

Kvalitní komponenty

MK3S+ má tělo vyrobené z robustních hliníkových extruzí. Duralový rám poskytuje vysokou tuhost, díky čemuž je MK3S+ pevná, stabilní a snadno se sestavuje. Tiskárna obsahuje náš interně vyvinutý extruder s podávacími kolečky Bondtech a hotendem E3D V6 hotend. MK3S+ hravě vytiskne objekty vysoké až 210 mm.

Zotavení ze ztráty napájení

Bojíte se toho, že by mohl uprostřed 48hodinového tisku vypadnout proud? Není třeba! MK3S+ si s tím hravě poradí. Tiskárna si dokáže poradit s úplnou ztrátou napájení. Po obnovení přívodu energie prostě pokračuje tam, kde skončila. Při výpadku proudu vypne nahřívání extruderu i podložky a uloží pozici trysky do paměti.

Senzor filamentu

MK3S představila přepracovaný extruder a MK3S+ jej dále vylepšuje. Zabudovaný senzor filamentu využívá spolehlivý spínací systém, díky kterému lze detekovat přítomnost filamentu v extruderu. Poradí si s jakýmkoliv materiálem i jakoukoliv barvou, navíc nepodléhá mechanickému opotřebení.

Mesh Bed Leveling

Sonda SuperPINDA umožňuje tiskárně provést před každým tiskem proces známý jako Mesh Bed Leveling. Ten se postará o vyhlazení mikroskopických nerovností tiskové plochy, které mohou být způsobeny například nepřesnou stavbou nebo nasčítáním výrobních tolerancí. Díky MBL je snadné dosáhnout skvěle vypadající první vrstvy.

Slicujte s Prusaslicerem!

Náš interně vyvíjený multiplatformní slicer je vybaven našimi vlastními, plně otestovanými tiskovými profily pro všechny naše 3D tiskárny a široké spektrum různých filamentů. Díky zabudovaným nástrojům jako pokročilá tvorba podpěr, řezání, automatické rozmístění objektů a mnoha dalším zvládnete připravit model pro tisk během chvilky!

Podpora širokého spektra materiálů

The MK3S+ je plně kompatibilní s širokým spektrem různých tiskových materiálů. Ať už si chcete vytisknout něco jen tak pro radost z PLA nebo flexibilních materiálů, nebo potřebujete odolné prototypy z PETG, ASA či polykarbonátu a polypropylenu, MK3S+ to zvládne levou zadní.

Open-Source hardware a firmware

Vše, co děláme, je open-source. Našim tiskárnám poskytujeme dlouhodobou podporu - vydáváme aktualizované firmwary, které jsou vždy plně otestované. Díky neustále probíhajícímu vývoji můžeme naše tiskárny průběžně vylepšovat a obohacovat o nové funkce.

Technické parametry

Maximální rozměry tisku 250×210×210 mm (9.84"×8.3"×8.3")
Výška vrstvy 0,05 - 0,35 mm
Tryska 0,4 mm jako základ, široká nabídka dalších podporovaných průměrů trysek
Průměr filamentu 1,75 mm
Podporované materiály Široké spektrum termoplastů, včetně PLA, PETG, ASA, ABS, PC (polykarbonát), CPE, PVA/BVOH, PVB, HIPS, PP (polypropylen), Flex, nGen, Nylon, materiály s karbonovou příměsí či s příměsí dřeva a další kompozitní materiály.
Max. rychlost posuvu 200+ mm/s
Maximální teplota trysky 300 °C 
Maximální teplota podložky 120 °C 
Extruder Přímý pohon, Bondtech podávací kolečka, hotend E3D V6
Tiskový povrch Odnímatelné magnetické ocelové tiskové pláty (*) s různými povrchy, vyhřívaná podložka s kompenzací studených rohů
Velikost tiskárny (bez cívky) 7 kg, 50×55×40 cm; 19.6×21.6×15.7 in (X×Y×Z)
Spotřeba energie PLA: 80W / ABS: 120W

* Záruka se nevztahuje na spotřební díly, kterými jsou například tiskové pláty (hladký, texturovaný, atd.). Jejich povrch se při tisku postupně přirozeně zeslabuje, nedojde-li k jinému poškození vinou únavy materiálu či výrobního zpracování. Záruka se nevztahuje na rýhy, škrábance, promáčknutí a další kosmetické vady. Záruka se vztahuje pouze na pláty defektní již při převzetí.

Kompletní seznam vlastností (Edice listopad 2002)

 • Základní deska: EINSY RAMBo 8-bit základní deska  s drivery Trinamic 2130 (256 mikrokroků), společně vyvinutá s Ultimachine, sensorless-homing pro osy X a Y
 • Mesh Bed Leveling: Vysoce kvalitní senzor SuperPINDA (Super Prusa INDuction Autoleveling sensor)
 • Profily tiskových plátů: Firmware podporuje ukládání profilů osy Z pro usnadněnou výměnu tiskového plátu bez další nutné kalibrace. 
 • Senzor filamentu: Vestavěný IR senzor, podporující automatické zavedení filamentu. Pozastavení tisku po spotřebování filamentu.
 • Detekce a zotavení ze ztráty přívodu energie: Hardwarově založený, G-code s přesností na jeden řádek.
 • Ethernet připojení: prostřednictvím Raspberry Pi (volitelné)
 • WI-Fi připojení: prostřednictvím Raspberry Pi (volitelné)
 • Pokročilé senzory: 3 termistory, sledování rychlosti otáček větráčků, SuperPINDA
 • Kalibrace: Automatická, Mesh Bed Leveling, SelfTest
 • Zdrojové uložiště: SD karta (Balení obsahuje 16GB SD kartu.)
 • Update firmwaru: Přes PC (USB kabel)
 • Zdroj: Na míru vytvořený zdroj Delta s hardwarově založenou funkcí, power panic.
 • Pokročilé funkce: Automatické zavádění filamentu, profily tiskových plátů, kompatibilita s Octoprintem a více 
 • Nové funkce v aktualizacích firmwaru

6 důvodů, proč pořídit tiskárnu MK3S+

Skvělá podpora

Poskytujeme zákaznickou podporu 24/7 přes telefon, live chat a e-mail. K našim tiskárnám přikládáme detailní příručky a návody,  aby sestavení a údržba byly co nejjednodušší. V případě řešení potíží můžete navštívit naše centrum nápovědy, komunitní fóra, facebookové skupiny nebo oficiální blog, kde pravidelně zveřejňujeme články zabývající se 3D tiskem.

VÝHODY SESTAVENÉ TISKÁRNY

Sestavená tiskárna se v porovnání se stavebnicí liší pouze ve formě dodání. Z krabice vybalíte zcela sestavenou a otestovanou tiskárnu, která je téměř okamžitě připravena k tisku. Stačí ji pouze zapojit, projít úvodní kalibrací a můžete tisknout. Je to ideální volba pro firmy, kde je potřeba začít tisknout co nejrychleji.

BEZPEČNOSTNÍ PRVKY

Naše výrobky si ve světě vybudovaly pověst spolehlivých a bezpečných 3D tiskáren. Každá součástka je pečlivě testována přímo u nás. MK3S+ je vybavena třemi termistory a vysoce kvalitním zdrojem Delta vyrobeným přímo na míru. Tiskárna dokáže rozpoznat problémy s vyhříváním či chlazením a dle potřeby automaticky zastaví tisk.

Open-Source hardware a firmware

Všechny části našich tiskáren jsou open-source, což znamená, že jejich nákresy, zdrojové kódy a další data jsou veřejně přístupná online. Komunita kolem našich tiskáren je obrovská a roste každým dnem. Mrkněte se na naše facebookové skupiny, YouTube videa a komunitní hub PrusaPrinters! S 3D tiskárnou se dá dělat spousta úžasných věcí. Nákupem to jenom začíná!

TISK S VÍCE BARVAMI

Multi Material Upgrade 2S je naše unikátní řešení pro tisk s až pěti filamenty současně. Pokud už se ve světě tisku trochu orientujete, multimateriálový tisk může být dalším krokem k netradičním výrobkům. MK3S i MK3S+ jsou už z výroby plně kompatibilní s MMU2S. Tento doplněk se prodává samostatně a mimo jiné vám umožní například tisknout rozpustné podpěry.

Cesta k vylepšením

Jednou z nejpopulárnějších vlastností 3D tiskáren Original Prusa i3 je možnost vylepšovat je na novější modely. Pokud si koupíte tuto 3D tiskárnu, budete mít v budoucnu možnost pořídit si "upgrade" balíček s novými součástkami. Jste zvyklí, že každé dva roky kupujete fungl nový mobil nebo notebook? U našich tiskáren to neplatí! Tiskárny navíc pravidelně vylepšujeme i softwarově - vydáváme aktualizace firmwaru s novými funkcemi.

Porovnání modelů

Original Prusa i3 MK3S+ Original Prusa MINI+

Maximální rozměry tisku

250 x 210 x 210 mm 180 x 180 x 180 mm

Výška vrstvy

0.05 – 0.35 mm 0.05 – 0.25 mm s 0,4mm tryskou

Maximální rychlost posuvu

200+ mm/s 200+ mm/s

Maximální teplota: hotend/heatbed

300 °C / 120 °C (572 °F / 248 °F)

280 °C / 100 °C (536 °F / 212 °F)

Základní deska

EINSY RAMBo 8-bit s drivery Trinamic 2130, společně vyvinutá s Ultimachine

Na míru vyrobená 32bit STM32 základní deska

MMU2S podpora

Ano

Ne

Extruder

Přímé podávání filamentu

Bowden systém s 3:1 převodem

LCD obrazovka

Monochromatické LCD

2.8″ grafický displej s 65 tisíci barev

Tiskový povrch

Magnetická podložka s vyměnitelnými tiskovými pláty

Magnetická podložka s vyměnitelnými tiskovými pláty

Průměr filamentu

1.75mm

1.75mm

Počet extruderů

1 1

Průměr trysky

0.4mm (výchozí) / podporuje další průměry

0.4mm (výchozí) / podporuje další průměry

Podporované materiály

Všechny termoplasty včetně polykarbonátu a nylonu

Většina termoplastů vyjma kompozitních materiálů plněných uhlíkem

Senzor filamentu

Ano (IR)

Volitelný upgrade

Ochrana před výpadkem proudu

Přesnost v rámci pohybu všech os

V budoucí aktualizaci firmware, s přesností v rámci jedné vrstvy

Ethernet připojení

S Raspberry Pi

Ano

Wi-Fi připojení

S Raspberry Pi

Volitelný upgrade

Senzory

3 termistors + SuperPINDA, senzory otáček ventilátorů

3 termistory, SuperPINDA, senzory otáček ventilátorů

Podpora farmy

Ne

Ano (připravujeme)

Kalibrace

Automatická, Mesh Bed Leveling

Automatická, Mesh Bed Leveling

Tiskové médium

SD karta

USB disk / LAN

Aktualizace firmware

USB port

USB disk / LAN

Napájecí zdroj

240W, vlastní s hardwarovou podporou pro zotavení po ztrátě energie

160W, externí adaptér od Mean Well, nebo Delta dle regionu

Cena sestavené tiskárny

29 900 Kč (včetně DPH)

13 900 Kč (včetně DPH)

Obsah balení: 
1 ks 3D tiskárna Original Prusa i3 MK3S+
1 ks ocelový tiskový plát s hladkým PEI povrchem
Uživatelský manuál CZ
Napájecí kabel (EU)

Doplňkové parametry

Kategorie: 3D tiskárny
Barva: Oranžová
Použití: 3D tisk

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: