3D tiskárna Original Prusa XL (1 extruder)

Kód: P00729
Premium
Značka: Prusa
65 900 Kč / ks 54 463 Kč bez DPH
Naskladňujeme
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Original Prusa XL je velkoformátová 3D tiskárna s rozměry tisku 360×360×360 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

3D tiskárna Original Prusa XL (1 extruder)

Počet extruderů: 1
Barva tiskárny: černo-oranžová
Varianta: kompletně složená

Original Prusa XL je velkoformátová CoreXY 3D tiskárna s rozměry tisku 360×360×360 mm. Tiskárnu lze rozšířit o volitelný tool changer (měnič nástrojů) s až pěti nezávislými hlavami. XL je vybavena automatickou kalibrací, takže je první vrstva vždy zcela perfektní. Díky řadě chytrých funkcí vám XL dovolí jednoduše tisknout obrovské předměty.

Original Prusa XL je vybavena zcela novým extruderem, který se jmenuje Nextruder. Je založen na precizní cykloidní převodovce, má snadno vyměnitelné trysky/hotend a pomocí load cell senzoru zvládá zcela automatickou kalibraci první vrstvy. Žádné ruční ladění, žádné nastavování Live Z. 3D Oroginal Prusa XL vám bez ohledu na okolnosti připraví perfektní první vrstvu při každém tisku. Kvalitu tisku dále vylepšuje modulární vyhřívaná podložka - namísto využití jedné velké vyhřívané podložky, které bývají náchylné k deformacím, tiskárna XL využívá soustavu menších, individuálně řízených segmentů. Při tisku menších objektů je možné aktivovat pouze potřebné části vyhřívané podložky, které se nacházejí přímo pod tisknutým objektem, což vede k výrazným úsporám energie. Stejně jako u ostatních tiskáren Original Prusa i s XL můžete využívat prověřené oboustranné tiskové pláty z pružinové oceli s různými typy povrchů, takže je údržba povrchu i snímání výtisků rychlé a snadné.

Možná to nejlepší nakonec: 3D tiskárnu Original Prusa XL lze jednoduše rozšířit až pěti nástrojovými hlavami pomocí volitelného tool changeru, který se automaticky kalibruje pomocí load cell senzoru - nejsou tedy potřeba žádné zdlouhavé kalibrační tisky! Náš interně vyvinutý kinematic coupler mechanismus zajišťuje miliony bezproblémových výměn. Díky využití několika tiskových hlav se otevírají nové možnosti pro vaši 3D tiskárnu: můžete snadno tisknout rozpustné podpěry, vyrábět předměty s až pěti barvami nebo jednoduše přepínat mezi zcela odlišnými materiály. Individuální nástrojové hlavy budou k dispozici na našem eshopu jako volitelné upgrady - když si objednáte jednoextruderovou XL, budete si ji moci postupně rozšiřovat podle potřeby.

Rozlučte se s laděním první vrstvy

Zbrusu nový Nextruder, ve kterém je zabudovaná elektronika s vlastním procesorem a driverem pro krokový motor. Nextruder komunikuje pomocí jednoho jediného konektoru se zbytkem tiskárny - to znamená, že se veškeré ventilátory, termistory, topné těleso a další prvky připojují přímo do elektroniky v Nextruderu.

Protože se nový extruder vyvinul úplně od začátku, mohl se do něj snadno implementovat celá řadu pokročilých funkcí - například automatickou kalibrace, díky které lze vždy dosáhnout naprosto perfektní první vrstvy. Uvnitř heatsinku se nachází interně vyvinutý load cell senzor. Ten nám umožňuje precizně měřit vzdálenost mezi tryskou a tiskovou podložkou přímo pomocí trysky. Tím pádem nezáleží na tom, jestli jste zrovna vyměnili tiskový plát nebo namontovali novou trysku. Není potřeba nic kalibrovat, nemusíte nastavovat Live Z nebo cokoliv manuálně ladit. XL si s extrémní přesností zkontroluje celou tiskovou plochu a vše automaticky nastaví tak, aby byla první vrstva perfektní.

Filament už není posouván dvěma malými kolečky. Místo toho představujeme zcela novou precizní cykloidní převodovku (poměr 20:1) s velkým ozubeným hnacím kolem Díky tomu máme mnohem lepší kontrolu nad posunem filamentu a zvyšuje se i kompatibilita s flexibilními materiály. A jdeme ještě dál: tryska a celý hotend jsou jednoduše vyměnitelné. Tiskárna XL umožňuje jednoduše vytáhnout celý nový hotend z extruderu bez potřeby cokoli složitě rozebírat. Navíc jsme do heatbreaku přidali další termistor pro lepší práci s teplotami a detekci nežádoucího heat creep efektu.

Nextruder 

Je výrazně lehčí a doslova našlapaný nejmodernějšími technologiemi - má výkonnou cykloidní převodovku a velké ozubené hnací kolo. Nextruder je navržen tak, aby posunul kvalitu 3D tisku na novou úroveň.

Robustní CoreXY konstrukce 

Základem XL je robustní rám z hliníkových extruzí, díky čemuž je tiskárna stabilní a pevná. Díky kvalitním krokovým motorům, lineárním ložiskům a energeticky účinné vyhřívané podložce s 16 individuálně řízenými plochami, poskytuje XL skvěle vypadající 3D výtisky o velikosti až 36×36×36 cm.

Zotavení ze ztráty napájení 

Velké výtisky většinou zaberou několik dnů tisku. Nemusíte se však bát výadku proudu. Tiskárna XL má zabudovanou funkci pro zotavení ze ztráty napájení. V případě ztráty napájení si tiskárna uloží poslední pozici extruderu, aby pak mohla pokračovat, až se přísun energie obnoví.

Automatická kalibrace první vrstvy 

Nextruder obsahuje Load Cell senzor, díky kterému je možné provést plně automatickou a vysoce precizní kalibraci první vrstvy bez JAKÉHOKOLI uživatelského zásahu. Žádné ladění, žádné Live Z. XL přesně změří vzdálenost mezi tryskou a tiskovým plátem před každým tiskem - výsledkem je naprosto dokonalá první vrstva za všech okolností.

Slicujte v PrusaSliceru! 

Interně vyvinutý multiplatformní slicer je vybaven důsledně otestovanými tiskovými profily pro celou řadu běžných i pokročilých tiskových materiálů. Díky nástrojům jako automatická generace podpěr, řezání předmětů, automatické rozmístění objektů, ironing a řadě dalších zvládnete připravit 3D model k tisku během okamžiku!

32bitová elektronika a důmyslné vychytávky 

XL pohání nová interně vyvinutá 32bitová základní deska s rozšiřujícími porty, které umožňují snadný upgrade až na pět nástrojových hlav. Jsou tu všechny oblíbené funkce jako tisk jedním kliknutím a náhled G-codu, tiskárna XL se také jednoduše konfiguruje a ovládá.

Široké spektrum podporovaných materiálů 

Tiskárna XL je plně kompatibilní s celým spektrem nejrůznějších filamentů. Ať už chcete tisknout něco pro zábavu z PLA či flexibilních filamentů, nebo potřebujete vyrobit odolné prototypy z PETG, ASA, polykarbonátu či polypropylenu - můžete si být jistí, že si s nimi Original Prusa XL jednoduše poradí.

Měnič nástrojů (Tool Changer) 

XL můžete (i postupně) rozšířit až pěti nástrojovými hlavami, přičemž každá z nich má svoji vlastní elektroniku. Interně vyvinutý toolchanger využívá kinetickou spojku a plně automatickou kalibraci zarovnání nástrojů pomocí load cell senzoru. Můžete například tisknout rozpustné podpěry nebo kombinovat až pět barev v rámci jednoho tisku.

Klíčové vlastnosti

  • konstrukce tiskárny: Core XY
  • maximální rozměry tisku: 360×360×360 mm
  • průměr filamentu: 1.75 mm, podpora pro široké spektrum tiskových materiálů (PLA, PETG, ASA, PC Blend...)
  • extruder: Precizní cykloidní převodovka (poměr 20:1) s velkým ozubeným hnacím kolem, load cell senzor
  • měnič nástrojů s podporou až pěti nástrojových hlav (možnost postupného upgradu s individuálními hlavami)
  • vyhřívaná podložka: Segmentová, 16 individuálně řízených vyhřívaných ploch s dilatačními spárami
  • tiskový povrch: Oboustranné magnetické ocelové tiskové pláty z pružinové oceli s různými typy povrchů
  • elektronika: Interně vyvinutá 32bitová základní deska s rozšiřujícími porty, síťové prvky, tisknutí na jeden klik
  • kalibrace první vrstvy: Load Cell senzor, plně automatická a vysoce precizní kalibrace první vrstvy, bez nutnosti uživatelského zásahu (bez nutnosti Live Z)
  • zotavení ze ztráty napájení: Hardwarové, přesnost na jeden G-Code řádek

Obsah balení

3D tiskárna sestavená Original Prusa XL s 1 extruderem
Uživatelský manuál CZ
Napájecí kabel (EU)

Doplňkové parametry

Kategorie: 3D tiskárny
Barva: Oranžová
Použití: 3D tisk
Varianta: sestavená
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: