Koloidní nanostříbro rozezná prospěšné bakterie od škodlivých

Nano stříbro, též koloidní stříbro, má schopnost zničit až 99,9 % choroboplodných zárodků a bakterií, nebezpečných virů a plísní, a navíc také parazitů. Co ale s těmi bakteriemi, které jsou našemu tělu prospěšné? Koloidní stříbro je umí rozeznat! Ničí tedy pouze tzv. anaerobní, tedy bezkyslíkaté, organismy, a ty aerobní, kyslíkaté bakterie, které jsou v lidském těle prospěšné, nechává být. Stříbro má navíc protizánětlivé účinky, napomáhá rozvoji buněk, neobsahuje volné radikály, čistí vodu a celkově dezinfikuje.

A jak to vlastně funguje? Koloidní roztok stříbra vzniká rozptýlením mikročástic stříbra v destilované vodě. Mikročástice stříbra jsou přitom menší než samotné viry a bakterie, a právě proto dokážou napadnout enzymy těchto mikroorganismů a rozložit je zevnitř. Bez těchto enzymů nemohou mikroorganismy existovat a jsou tak beze zbytku zlikvidovány.

Věděli jste, že účinky nano stříbra byly známy již v Antice? Jeho antibakteriální a antiseptické účinky byly hojně využívány až do vynálezu antibiotik. Stříbro je přitom mnohem účinnější, než antibiotika. Každé antibiotikum likviduje přibližně 6 - 7 druhů škodlivých bakterií, koloidní stříbro jich přitom zničí téměř 650. Všechny škodlivé mikroorganismy odumřou do 5 až 6 minut od chvíle, kdy stříbro aplikujeme, a to je opravdu rychlost. Bohužel, v České republice není koloidní stříbro uznávaným medikamentem, takže jej těžko dostanete na předpis. Stále jej však můžete využívat zevně.