Pokud jste se během pandemie koronaviru naučili nosit pravidelně roušku a dezinfikovat si při každé příležitosti ruce, věřte, že tento nový návyk vám rozhodně prospěje i do budoucna. Gel ani roušku byste neměli odkládat ani v době pokoronavirové. Rouška s obsahem koloidního stříbra dokáže zachytit nejen koronaviry, ale též virus chřipky či jiných onemocnění. Používání roušky v době chřipkové epidemie pomůže s jejím zvládnutím a včasným vyřešením. Pokud navíc nosí roušku všichni, chráníme se navzájem.

Nepostradatelná dezinfekce
Vedle roušky je dalším nepostradatelným ochranným prostředkem dezinfekční gel, nejlépe také s obsahem nano stříbra. Do své domácnosti si nezapomeňte pořídit dávkovač dezinfekce, který umístíte vedle umyvadla nebo dřezu, případně hned ke vchodovým dveřím, abyste si dlaně mohli hygienicky ošetřit hned po příchodu domů. Dezinfekční gel však stále noste také při sobě. Máte hned několik možností.

Dámy mohou ve své kabelce stále nosit dezinfekční gel s pumpičkou, který dlouho vydrží, takže vám zajistí dlouhotrvající ochranu. Pro všechny příležitosti, kdy vycházíte z domu bez kabelky, a také pro pány, je ideálním řešením nosit dezinfekci v podobě roztoku v malé lahvičce, která se vejde do kapsy.

Proč venku používat dezinfekční gel
Antibakteriální gel slouží jako skvělá alternativa, pokud si zrovna nemůžete ruce důkladně umýt. Alkohol nebo koloidní stříbro v nich obsažené zlikviduje většinu virů a bakterií, které na vašich dlaních ulpí během běžných denních činností. Aby gel mohl správně účinkovat, musíte se jej však naučit správně nanášet. Kápněte si do dlaní množství o velikosti burského oříšku a rovnoměrně gel rozetřete po celém povrchu rukou včetně hřbetů.