Nitrilové rukavice

Nitrilové rukavice jsou vyrobeny z nitrilové pryže nebo syntetického latexu. Většina typů nitrilových rukavic obsahuje kukuřičný škrob. Kukuřičný škrob působí jako lubrikant, což usnadňuje nasazování rukavic. Kukuřičný škrob nahrazuje mastek, který může dráždit kožní tkáň. 

Jaké jsou jejich vlastnosti?

V průběhu let se popularita jednorázových nitrilových rukavic radpidně zvýšila. Nitrilové rukavice díky své odolnosti fungují velmi dobře v drsných prostředích. Tyto syntetické rukavice jsou vyrobeny z nitrilového materiálu a jsou známé tím, že kromě účinné bariéry proti patogenům přenášeným krví poskytují vynikající ochranu proti široké škále chemikálií. Z tohoto důvodu jsou nitrilové rukavice široce používány pro manipulaci s toxickými chemikáliemi, jako jsou chemoterapeutika. A co je nejdůležitější, nitril neobsahuje latex a poskytuje třikrát větší odolnost proti propíchnutí než standardní latexové rukavice. 

Jaké jsou jejich ochranné vlastnosti?

O nitrilových rukavicích je známo, že poskytují maximální ochranu se schopností poskytovat chemickou ochranu. Ve srovnání se syntetickým vinylovým materiálem je méně pravděpodobné, že se nitrilové rukavice roztrhnou s vyšší odolností proti propíchnutí - to však neznamená, že nitrilové rukavice jsou neprodyšné. 

Environmentální problémy: Tenké nitrilové rukavice nabízejí významné ekologické výhody při skladování a přepravě. Pouzdra na rukavice obsahují až dvojnásobné množství ve stejném objemu. To má za následek snížení nákladů na dopravu rukavic z výrobního místa na distributora a dále z distributora na konečného uživatele na polovinu. Náklady na skladování v celém dodavatelském řetězci jsou podobně sníženy.