Co to je: Limonene?

Co to je: Limonene?

Představte si, že jste právě přišli domů z dlouhého dne stráveného na slunci a chcete se osvěžit něčím voňavým a osvěžujícím. Otevřete ledničku a vidíte citrusové plody – pomeranče, citrony, grepfruity. Vezmete jeden do ruky a začnete jej loupat a ucítíte to – tu svěžest, kterou jen citrusové plody mohou nabídnout.


Co to je: Benzyl Cinnamate?

Co to je: Benzyl Cinnamate?

Jedna z nejznámějších metafor pro benzyl cinnamate je "zlatý klíč", který odemyká tajemství úspěšných parfémů, přírodních aviváží a kosmetických přípravků. Jeho schopnost otevřít dveře do světa smyslných vůní a dlouhotrvajícího potěšení je to, co jej činí tak vzácným a ceněným mezi znalci krásy.


Co to je: Benzyl Benzoate?

Co to je: Benzyl Benzoate?

Teď už víte, že benzyl benzoát je skutečně zázračnou látkou s mnohastranným využitím. Ale to není všechno! Tato látka má také léčebné účinky. V medicíně se používá jako účinný prostředek proti parazitům, například při léčbě svrabu nebo vší.


Co to je Benzyl Alcohol?

Co to je Benzyl Alcohol?

Zkuste si představit benzylalkohol jako hrdinu z pohádky: ochránce krásy a zdraví, který bojuje proti zlým silám bakterií a plísní. Ale stejně jako každý hrdina má i své slabiny – pro někoho může být jeho přítomnost trochu nepříjemná.


Co to je: Anise Alcohol?

Co to je: Anise Alcohol?

Při přemýšlení o anisovém alkoholu si můžeme představit scénu z hollywoodského filmu o čarodějnicích, které ve svých kotlích míchají různé tajemné ingredience. V reálném životě ale nemusíte být čarodějnou učednicí, abyste si mohli vychutnat jeho magické vlastnosti. Stačí se ponořit do světa esenciálních olejů a objevit nekonečné možnosti anisového alkoholu pro vaše zdraví, krásu a duševní pohodu.


Co to je Amyl Cinnamal?

Co to je Amyl Cinnamal?

Tato látka se poté pečlivě míchá s dalšími složkami, aby vytvořila harmonickou symfonii vůní. Může být použita ve velkém množství kosmetických a parfémovaných produktů, jako jsou parfémy, šampóny, parfémy do praní, deodoranty, sprchové gely nebo tělová mléka.


Co to je: Alpha-Isomethyl Ionone?

Co to je: Alpha-Isomethyl Ionone?

Představme si například krásnou květinovou zahradu plnou různých druhů květin – růží, levandulí, jasmínů a dalších. Každá z nich má svou jedinečnou vůni, která přitahuje nejen hmyz, ale i nás lidi. Nyní přidejme k této směsi trochu alpha-Isomethyl Ionone a najednou se celá kompozice promění – stane se bohatší, hlubší a komplexnější.


Co je to: Amylcinnamyl Alcohol?

Co je to: Amylcinnamyl Alcohol?

Amyl Amylcinnamyl Alcohol je ve světě parfémů tak oblíbený hlavně proto, že dokáže harmonicky splynout s dalšími složkami a dodat jim tak potřebný hloubku a sofistikovanost. Představte si to jako orchestr plný hudebních nástrojů: každý nástroj má svůj jedinečný zvuk, ale když začne hrát celý orchestr dohromady, vytvoří nádhernou symfonii. Amyl Amylcinnamyl Alcohol je jako housle, které přidávají jemnou a elegantní melodii do celkové kompozice.


TIP #45 Esenciální oleje: rady, tipy, triky a vychytávky pro použití v domácnosti

TIP #45 Esenciální oleje: rady, tipy, triky a vychytávky pro použití v domácnosti

Některé esenciální oleje, jako je citronela, máta nebo eukalyptus, mají odpuzující účinky na hmyz. Přidejte několik kapek do vody ve spreji a nastříkejte si tím oblečení nebo okolí, kde trávíte čas venku. Tento přírodní repelent vás ochrání před komáry a jiným hmyzem, aniž byste museli používat chemické prostředky.


Heřmánek, tajný poklad našich prababiček

Heřmánek, tajný poklad našich prababiček

Heřmánek, známý také jako kamilka nebo harmaníček, je všestranná bylinka, kterou si oblíbily už naše prababičky. Oceňovaly jeho protizánětlivé vlastnosti a používaly ho pro zklidnění pokožky a zmírnění jejího svědění či pálení. Heřmánkový esenciální olej se vyznačuje příjemnou sladce bylinnou, typicky heřmánkovou vůní s ovocnými tóny.

Další