8 rad jak chránit své dítě před bodnutím hmyzem

8 rad jak chránit své dítě před bodnutím hmyzem

Na dítě nepoužívejte vonná mýdla, parfémy nebo laky na vlasy, protože mohou přitahovat hmyz. Ve venkovních prostorách pro stravování používejte moskytiéry a ventilátory. Sítě dveří a oken udržujte v dobrém stavu. Odstraňte všechna venkovní místa se stojatou vodou, kde se mohou množit komáři. Pokud žijete v oblasti, kde se vyskytují klíšťata a vaše dítě si hrálo venku, na konci dne zkontrolujte kůži svého dítěte. Odstraňte klíště bezpečně.


Proč kousnutí komárem svědí?

Proč kousnutí komárem svědí?

Samci komárů nekoušou člověka, ale samice ano. Zatímco oba se živí rostlinným nektarem a vodou, samice potřebují k rozmnožování také krev ve stravě. Samičky komárů mají dlouhé trubkovité ústní ústrojí, které jim umožňuje propíchnout vaši kůži a živit se vaší krví.

Když vás kousnou, vstříknou vám do těla sliny a odsají vám krev. Jejich sliny obsahují bílkoviny, na které je většina lidí alergická. Váš imunitní systém se rozběhne a způsobí, že se vytvoří červená skvrna


Mohu použít esenciální oleje na svědivé kousnutí?

Mohu použít esenciální oleje na svědivé kousnutí?

Kousnutí hmyzem může být nepříjemné, zejména pro lidi, kteří mají citlivou nebo suchou pokožku. Esenciální oleje nabízejí jednoduchý protijed. Některé esenciální oleje mohou pomoci zabránit kousnutí hmyzem. Podle některých výzkumů mohou neem, citronový eukalyptus a citronelový olej pomáhají odhánět komáry a některý další hmyz.

Další