TIP #39 Jedlá soda: zázračný pomocník v boji proti pesticidům

Jedlá soda: zázračný pomocník v boji proti pesticidům

Představte si, že jste právě dorazili domů z nákupu a máte plnou tašku čerstvého ovo Těšíte se na tu lahodnou chut' jablek, hrušek nebo třeba jahod. Ale zastavte se na chvíli a zamyslete se nad tím, co všechno se mohlo na povrchu těchto plodů usadit během jejich cesty od farmy až k vám domů. Prach, bakterie a hlavně pesticidy - chemické látky, které se používají k ochraně rostlin před škůdci a chorobami. Tyto látky mohou být škodlivé pro naše zdraví, a proto je důležité ovoce před konzumací důkladně umýt.

V této části blogu se podíváme na jedno z nejúčinnějších řešení, jak se zbavit pesticidů na ovoce - jedlou sodu. Přátelský pomocník, který vám pomůže užít si své oblíbené ovoce bez obav o vaše zdraví.

Jedlá soda, známá také jako bikarbonát sodný, je bílý prášek s mnoha využitími v domácnosti. Je to bezpečná a levná látka, kterou můžete použít k čištění, vaření a dokonce i k péči o zdraví. A právě v boji proti pesticidům na ovoce se jedlá soda ukazuje jako skutečný hrdina.

Představte si následující scénář: Jste na návštěvě u své babičky a ona vám nabídne košík plný čerstvě natrhaných jablek ze své zahrady. Vezmete jedno jablko a začnete ho otírat o tričko, abyste ho zbavili nečistot. Babička se na vás podívá a řekne: "Víš co, zkus raději jedlou sodu."

S úsměvem na rtech přikývnete a poslechnete její radu. Do misky nalijete teplou vodu a přidáte lžičku jedlé sody. Jablko ponoříte do této směsi a necháte ho pár minut namočené. Poté jablko důkladně opláchnete pod tekoucí vodou a otřete do sucha. Když se do něj zakousnete, ucítíte tu nejlahodnější chuť, jakou jste kdy u jablka zažili. A co je nejdůležitější - víte, že jste se zbavili všech nežádoucích látek na jeho povrchu.

Tento příběh ilustruje sílu jedlé sody v boji proti pesticidům. Vědecké studie dokazují, že jedlá soda je schopna odstranit až 96% pesticidů z povrchu ovoce. Stačí smíchat lžičku jedlé sody s litrem vody a ovoce v této směsi namočit na 10-15 minut. Poté ho důkladně opláchnout pod tekoucí vodou a otřít do sucha.

Jedlá soda funguje jako skvělý čistící prostředek díky svým alkalickým vlastnostem. Pesticidy, které se často používají na ovoce, jsou kyselé povahy, a proto reagují s jedlou sodou a snadno se tak odstraňují z povrchu plodů.

Ať už jste milovníkem jablek, hrušek, jahod nebo jakéhokoli jiného ovoce, nezapomeňte před konzumací sáhnout po jedlé sodě. Tento přátelský pomocník vám zajistí nejen lahodnou chuť, ale také klidný pocit z toho, že jste své ovoce zbavili škodlivých pesticidů.

Zdravím vás, Šarlota