TIP #24 Kyselina citronová umí zachránit pračku

Příběh paní Jany: Jak kyselina citronová zachránila pračku

Paní Jana si jednoho dne všimla, že její pračka už nepracuje tak dobře jako dřív. Během praní z ní začaly vycházet nepříjemné pachy a prádlo nebylo tak čisté, jak by mělo být. Paní Jana se rozhodla, že je čas na generální vyčištění pračky a vzpomněla si na kyselinu citronovou.

Následovala jednoduchý postup: 250 g kyseliny citronové nasypala do prázdného bubnu pračky a spustila cyklus praní na 50-60 °C. Po skončení cyklu byla pračka jako nová - bez zápachu a s čistým bubnem. Od té doby paní Jana pravidelně používá kyselinu citronovou pro čištění pračky a udržuje tak její výkon na vysoké úrovni.

Kyselina citronová jako pomocník při mytí nádobí

Určitě to znáte - po skončení mycího cyklu v myčce nádobí zjistíte, že některé skleničky nebo talíře jsou stále špinavé nebo pokryté vápenatými usazeninami. Řešením může být právě kyselina citronová.

Stačí nasypat 250 g kyseliny citronové do prázdné myčky a spustit běžný mycí cyklus. Kyselina citronová pomůže odstranit vápenaté usazeniny a zanechá vaše nádobí čisté a lesklé.

Čištění rychlovarné konvice s kyselinou citronovou

Rychlovarná konvice je dalším přístrojem, který trpí usazeninami z tvrdé vody. Tyto usazeniny mohou způsobit zhoršení výkonu konvice a zkrácení její životnosti. Naštěstí je čištění konvice s kyselinou citronovou velmi jednoduché.

Naplňte konvici vodou do ponoření topného tělesa a přidejte 1 lžíci kyseliny citronové. Nechte projít varem a poté konvici důkladně opláchněte čistou vodou. Vaše konvice bude opět jako nová a připravená k dalšímu použití.

Závěrem

Kyselina citronová je skutečně univerzálním pomocníkem, který může usnadnit úklid a péči o domácnost. Její šetrnost k životnímu prostředí a široké spektrum použití ji činí ideálním řešením pro ty, kteří hledají ekologické alternativy k běžným čisticím prostředkům. Vyzkoušejte kyselinu citronovou i ve své domácnosti a přesvědčte se sami o jejích účincích!


Článek pro Vás připravila Šarlota :-)