TIP #31 Tipy a triky paní Moniky

Peroxid vodíku na úklid: tipy a triky paní Moniky

V dnešním příspěvku se podíváme na jeden zázračný pomocník, který by neměl chybět v žádné domácnosti – peroxid vodíku. A nejen to, představíme si také jednu velmi šikovnou paní Moniku, která nám prozradí své tipy a triky, jak s pomocí peroxidu vodíku udržet domácnost čistou a svěží.

Peroxid vodíku je látka, kterou vyrábí Nanolab, a která se stala oblíbeným pomocníkem mnoha domácností. Je to bezbarvá kapalina s mírně zvláštním zápachem, která má silné oxidační účinky. Díky tomu je skvělým prostředkem na dezinfekci a čištění různých povrchů. Ale jak ho správně použít? To nám prozradí paní Monika.

Paní Monika je zkušená hospodyňka, která se rozhodla své tipy a triky sdílet s ostatními. Jejím hlavním heslem je: "Peroxid vodíku je levný, ekologický a účinný." A právě dnes nám ukáže, jak ho využít při úklidu.

1. Dezinfekce kuchyňských prkének a utěrek

Paní Monika si velmi zakládá na hygieně v kuchyni. Peroxid vodíku jí pomáhá udržet řezná prkna a utěrky čisté a bez bakterií. Stačí smíchat peroxid s vodou v poměru 1:1, namočit do něj utěrku nebo houbičku a otřít řezné prkno. Stejným způsobem můžete vydezinfikovat i kuchyňské utěráky.

2. Čištění zubních kartáčků

Paní Monika ví, že zubní kartáčky jsou často plné bakterií, které se tam usazují ze vzduchu nebo z úst. Proto jednou týdně namočí kartáčky do sklenice s peroxidem vodíku a nechá je tam pár minut působit. Poté je důkladně opláchne pod tekoucí vodou.

3. Odstraňování skvrn

Peroxid vodíku je skvělý na odstraňování skvrn z oblečení, koberců nebo čalounění. Paní Monika si chválí jeho účinky na odstraňování skvrn od červeného vína, kávy, čaje nebo potu. Stačí aplikovat peroxid na skvrnu, nechat působit a poté opláchnout vodou.

4. Čištění záchodové mísy

Paní Monika se svěřuje, že dříve používala na čištění záchodu agresivní chemikálie, které jí dráždily dýchací cesty. Pak ale objevila peroxid vodíku. Nyní stačí nalít do záchodové mísy asi půl šálku peroxidu, nechat působit 20 minut a poté vyčistit kartáčem. Záchod je čistý a bez zápachu.

5. Dezinfekce hraček

Paní Monika ví, jak je důležité udržet jejich hračky čisté a bez bakterií. Peroxid vodíku jí v tom pomáhá. Stačí smíchat peroxid s vodou v poměru 1:1 a postříkat hračky. Nechte působit několik minut a poté opláchněte vodou.

Peroxid vodíku je tedy skutečně univerzálním pomocníkem při úklidu. Díky paní Monice jsme se naučili několik tipů a triků, jak ho efektivně využít. A co je nejlepší? Peroxid vodíku je levný a šetrný k životnímu prostředí. Tak neváhejte a vyzkoušejte ho i ve své domácnosti!