TIP #33 Jak správně umývat mikrovlnou troubu? Krok za krokem...

Jak správně umývat mikrovlnou troubu? Krok za krokem...

Ahoj milí čtenáři! V dnešním příspěvku se zaměříme na jedno z témat, které nás všechny zajímá: Jak správně umývat mikrovlnou troubu? Možná si říkáte, že to není tak důležité, ale věřte mi, že čistá mikrovlnka je klíčem k úspěchu v kuchyni. A protože chceme, abyste měli co nejlepší zkušenosti s vařením a pečením, přinášíme vám několik tipů, triků a rad, jak udržet vaši mikrovlnku v co nejlepším stavu.

1. Pravidelnost je základ úspěchu

Než se pustíme do konkrétních rad a postupů, je důležité zmínit jedno pravidlo: pravidelnost. Stejně jako u jiných domácích prací, i u čištění mikrovlnky platí, že čím častěji ji budete udržovat v čistotě, tím snadněji se zbavíte nečistot a zbytků jídla.

2. Bílý ocet - váš nejlepší přítel

Bílý ocet je skvělý pomocník při úklidu a jeho síla spočívá v odstraňování mastnoty a zápachu. A právě proto je ideální pro čištění mikrovlnky. Stačí smíchat 1 šálek vody s 1 šálkem bílého octa a nalít směs do misky, kterou můžete dát do mikrovlnky. Zapněte mikrovlnku na maximální výkon a nechte ji běžet asi 5 minut. Pára, která vznikne, uvolní nečistoty a zbytky jídla, takže je pak snadno setřete hadříkem.

3. Jedlá soda - zázrak pro odstranění zaschlých skvrn

Jedlá soda je další skvělý pomocník při úklidu mikrovlnky. Pokud máte zaschlé skvrny, které se jen tak nechtějí dát dolů, jedlá soda je vaše záchrana. Smíchejte 2 lžíce jedlé sody s trochou vody, abyste vytvořili pastu. Pastu naneste na skvrny a nechte působit asi 5 minut. Poté stačí jen setřít hadříkem a skvrny zmizí.

4. Citron - přírodní osvěžovač

Pokud chcete osvěžit svou mikrovlnku a zbavit ji nepříjemného zápachu, citron je tím pravým řešením. Stačí rozpůlit citron, vymačkat šťávu do misky s vodou a citronové poloviny také přidat do misky. Misku dejte do mikrovlnky a zapněte ji na maximální výkon asi na 3 minuty. Poté nechte misku ještě chvíli uvnitř, než ji vyndáte. Váš pomocník bude vonět čerstvě a příjemně.

5. Postup krok za krokem

A nyní shrneme celý postup, jak správně umýt mikrovlnou troubu:

- Nejprve vytáhněte zásuvku z elektrické zásuvky, abyste se vyhnuli možnému zranění.
- Odstraňte talíř a rošt (pokud máte) a umyjte je v teplé vodě s jarovou houbičkou.
- Smíchejte ocet s vodou a nalijte do misky. Nechte mikrovlnku běžet 5 minut na maximálním výkonu.
- Po skončení programu opatrně vyndejte misku (bude horká!) a setřete nečistoty hadříkem.
- Pokud máte zaschlé skvrny, použijte jedlou sodu a nechte působit 5 minut. Poté setřete hadříkem.
- Nakonec osvěžte mikrovlnku citronem a vodou, jak bylo popsáno výše.

Doufáme, že vám tyto tipy a triky pomohou udržet vaši mikrovlnku v co nejlepším stavu. Nezapomeňte na pravidelnost a používejte přírodní prostředky, jako je bílý ocet, jedlá soda a citron. Vaše kuchyně bude díky tomu nejen čistá, ale také voňavá a příjemná.

Zdravím vás, Šarlota