TIP #34 Jak umývat sprchový kout?

Vítejte v další části našeho blogu, kde se budeme věnovat jednomu z nezbytných úkolů v každé domácnosti - čištění sprchového koutu. V dnešním příspěvku se podělíme o tipy a triky od Nanolabu, abyste měli co nejčistší a lesklý sprchový kout bez velké námahy. Připravte si své čisticí prostředky a nástroje, protože jdeme na to!

Představte si, že jste malý skřítek, který žije ve skrytém koutě sprchy. Každý den pozorujete, jak se stěny a podlaha vaší domény pokrývají vrstvou mýdlových zbytků, vodního kamene a vlhkostí. Jste si jistý, že je třeba něco udělat, ale nevíte jak. Naštěstí pro vás máme zde několik tipů a triků od Nanolab, které vám pomohou vrátit váš sprchový kout do původního lesku.

1. Použijte správné čisticí prostředky: Abyste dosáhli co nejlepších výsledků při čištění sprchové je důležité použít vhodné čisticí prostředky. Nanolab doporučuje použít čistič na koupelny, který je speciálně navržen pro odstranění vodního kamene, mýdlových zbytků a plísní. Vždy se ujistěte, že čisticí prostředek je vhodný pro materiál vašeho sprchového koutu.

2. Použijte starý kartáček na zubní pastu: Místo toho, abyste vyhazovali starý kartáček na zuby, jej můžete využít pro čištění těžko dostupných míst ve sprchovém koutě. Je ideální pro čištění štěrbin mezi dlaždicemi nebo kolem kohoutků.

3. Vytvořte si vlastní směs na čištění: Pokud dáváte přednost přírodním čisticím prostředkům, zkuste smíchat rovnoměrné díly bílého octa a vody do rozprašovače. Tato směs je účinná při odstraňování vodního kamene a mýdlových zbytků. Pro silnější účinek můžete přidat pár kapek citronové šťávy nebo esenciálního oleje.

4. Použijte houbičku s drsnou stranou: Při čištění sprchového koutu je důležité použít houbičku s drsnou stranou, která vám pomůže odstranit usazeniny a nečistoty. Nanolab doporučuje používat houbičku s drsnou stranou, která je určena pro čištění koupelen, aby nedošlo k poškrábání povrchů.

5. Nezapomeňte na sprchovou závěs: Sprchový závěs často zapomínáme čistit, ale i on potřebuje pravidelnou údržbu. Pokud máte plastový závěs, můžete jej jednoduše vyprat v pračce s trochou prášku na praní a octa. Pro skleněné nebo akrylátové závěsy použijte čisticí prostředek na sklo nebo akrylát a utřete hadříkem.

6. Pravidelná údržba: Aby váš sprchový kout zůstal co nejčistší, je důležité provádět pravidelnou údržbu. Nanolab doporučuje čistit sprchový kout alespoň jednou týdně, aby se zabránilo nahromadění nečistot a plísní.

A teď už víte, jak se postarat o svůj sprchový kout jako profesionál. S těmito tipy a triky od Nanolabu bude váš sprchový kout vypadat jako nový a vy budete mít pocit, že jste právě navštívili luxusní lázně. Takže neváhejte a pusťte se do čištění.

Zdravím vás, Šarlota