Muži a úklid? Rady, tipy a triky jak na to pánové

Úklid. Slovo, které mnoho mužů napadne spíše jako synonymum pro "torturu" než pro "zábavu". Ale co když bychom se na úklid podívali z jiného úhlu? Co když bychom ho dokázali přetavit v něco, co nás bude bavit a možná i trochu hřát u srdce? V dnešním příspěvku se podíváme na tipy, triky, rady a názory, které vám pomohou zvládnout úklid s úsměvem na tváři.

#1 Představte si, že jste Indiana Jones

Ano, čtete správně. Představte si, že váš byt je džunglí plnou nebezpečných pastí a vaším úkolem je najít zlatý poklad (číst: uklidit). Každý kousek špinavého nádobí je další zkouškou odvahy a každý neposedný prachový knírek je záludným protivníkem. S touto mentalitou se z úklidu stane dobrodružství a vy budete hrdinou svého vlastního příběhu.

#2 Udělejte si hudební úklidový playlist

Hudba dokáže zázraky a úklid není výjimkou. Vytvořte si playlist s energickými písničkami, které vás nabudou a motivují k práci. Ať už jste fanouškem rocku, popu nebo třeba filmových melodií, důležité je, aby vám hudba dodala potřebnou energii a chuť do úklidu. A kdo říká, že si při tom nemůžete zatančit s koštětem jako Fred Astaire?

#3 Vytvořte si úklidový plán

Úklid může být někdy přímo ohromující úkol, zejména pokud nevíme, kde začít. Proto si udělejte plán - rozdělte si úklid na menší části a postupujte krok za krokem. Třeba začněte v kuchyni, pak pokračujte do obýváku a nakonec se pusťte do ložnice. A nezapomeňte si odškrtnout hotové úkoly - pocit uspokojení z odškrtnutého bodu vám dodá elán do dalšího úklidu.

#4 Naučte se triky profesionálů

Profesionální uklízeči mají své tajné finty, které jim usnadňují práci. Proč se jimi také neinspirovat? Například při vytírání podlahy začněte od nejvzdálenějšího rohu místnosti a postupujte směrem ke dveřím, abyste se nepotřebovali přes mokrou podlahu. Nebo použijte starou ponožku na prach - navléknete si ji na ruku a snadno tak setřete prach ze všech zákoutí.

#5 Odpočívejte a odměňujte se

Úklid nemusí být maraton bez přestávky. Dopřejte si čas na odpočinek a relaxaci mezi jednotlivými úkoly. A co je lepší motivace než sladká odměna? Po každém splněném úkolu si dejte kousek čokolády nebo jinou pochoutku, kterou máte rádi. Tímto způsobem budete mít na úklid příjemné vzpomínky a těšit se na další.

Ať už jste zarytý odpůrce úklidu nebo jen občasný bojovník s hadrem, doufám, že vám tyto tipy a triky pomohou zvládnout úklid s humorem a lehkostí. A kdo ví, možná se z vás stane další Indiana Jones úklidového světa! :-)

Zdravím vás, Jarka z Nanolabu
 

Nejčtenější blogové příspěvky

 

Mohlo by se vám hodit