Filament PETG Terracotta Light 1,75 mm 1kg

Kód: P00939
699 Kč / ks 578 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Možnosti doručení
Tisková struna PETG pro vysokou kvalitu tisku i v jemných detailech. Je možné použití v interiérech i exteriérech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filament PETG Terracotta Light 1,75 mm 1kg

1,75 mm PETG  tisková struna pro použití ve 3D tiskárnách. Celý proces výroby je důkladně monitorován a měřen, díky tomu je u této tiskové struny výrobcem garantovaná výrobní odchylka ±0,02 mm a vysoká stálost barev. PETG je filament vhodný i pro začátečníky díky bezproblémovému tisku. PETG má velmi malou tepelnou roztažnost, na podložce se tedy nekroutí a tudíž není problém s tiskem velkých modelů.

O PETG filamentu

PETG je velmi houževnatý materiál s dobrou tepelnou odolností. PETG má univerzální využití, ale je zejména vhodný pro tisk mechanických částí. Je možné jej použít v interiérech i exteriérech. PETG má velmi malou tepelnou roztažnost, na podložce se tedy nekroutí a tudíž není problém s tiskem velkých modelů. Díly na naše tiskárny jsou tištěny právě z PETG!

PETG je jedním z nejvíce oblíbených materiálů pro 3D tisk. Tisknout s ním je téměř stejně snadné jako s PLA, ale na rozdíl od PLA může nabídnout mnoho lepších mechanických vlastností. Písmeno G v zkratce PETG označuje glykol, který se přidává během výrobního procesu. Glykol modifikuje vlastnosti PET, aby byl méně křehký, snadnější pro tisk a více průhledný při tisku s poloprůhlednými variantami. PETG má nízkou tepelnou roztažnost, takže i při tisku velkých modelů se zřídkakdy zkroutí a odlepí od vyhřívané podložky. PETG je navíc houževnatý, tak akorát pružný a díky tomu se při namáhání často jen dočasně prohne, což zabrání prasknutí.

Na rozdíl od PLA nebo ABS, PETG má tendenci trochu stringovat, neboli při přejezdu tahat tenká vlákna plastu. Můžete s tím bojovat zvýšením retrakce a snížením teploty, ale pokud používáte přednastavené profily v Prusa Sliceru, je míra stringování minimální. Pokud se s ním přesto setkáte, můžete se ho zbavit tím, že hotové výtisky rychle (několik vteřin) přejedete horkovzdušnou pistolí.

Pokud se vypořádáte se stringováním a odkapáváním filamentu a silnou adhezí filamentu, dostanete velmi odolné výtisky. Díky slušné tepelné odolnosti jsou výtisky z PETG vhodné i pro venkovní užití.

Tiskové nastavení

Tryska: 260 °C
Vyhřívaná podložka: 7=-90 °C 

Základní vlastnosti PETG filamentu

➕ snadný tisk nevhodné pro drobné díly
➕ vysoká teplotní odolnost možnost stringování
➕ vhodný na tisk velkých modelů horší kvalita přemostění
malá smrštivost a kroucení
síla a odolnost

Poznámka

Tento 1,75 mm filament byl vyroben s přesností +- 0,02 mm
Před tiskem se ujistěte, že povrch vyhřívané podložky je perfektně čistý tak, jak je popsáno v Příručce 3D tiskaře.

Doporučená maximální teplota pro sušení PETG je 60 °C, po dobu minimálně 4 hodin.

Balení: Filament - tisková struna 1,75 mm
Materiál: PETG
Hmotnost: 1 kg

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PETG
Hmotnost: 1000 g
Český výrobek: ano
Materiál: PETG
Použití: 3D tisk
Průměr: 1,75 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: