Filament PLA Pineapple Yellow 1,75 mm 1kg

Kód: P00595
769 Kč / ks 636 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Možnosti doručení
Tisková struna PLA pro vysokou kvalitu tisku i v jemných detailech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filament PLA Pineapple Yellow 1,75 mm 1kg

1,75 mm PLA tisková struna pro použití ve 3D tiskárnách. Celý proces výroby je důkladně monitorován a měřen, díky tomu můžeme u této tiskové struny garantovat výrobní odchylku ±0,02 mm a vysokou stálost barev. PLA je filament vhodný i pro začátečníky díky bezproblémovému tisku.

O PLA filamentu

Nejoblíbenější materiál pro 3D tisk. PLA (polylaktidová vlákna) je biologicky plně odbouratelný materiál, vyráběný z kukuřičného nebo bramborového škrobu a cukrové třtiny. PLA má relativně nízkou teplotu tání 175 °C. Na rozdíl od takzvaných reaktoplastů je možné PLA opakovaně zahřívat přes jeho teplotu tání s velmi malou degradací materiálu. Je to také velmi tvrdý, ale tudíž i křehký materiál a jakmile se rozbije, často se tříští.

PLA má jako každý jiný materiál i několik slabých stránek. Vedlejší efekt nízké teploty tání je nízká teplotní odolnost, výtisky začínají ztrácet mechanickou pevnost už při teplotách nad 60 °C.

Kombinace nízké odolnosti proti UV záření a nízké teplotní odolnosti znamená, že výtisky z PLA nejsou ideální pro venkovní použití. PLA je rozpustné pouze v chemikáliích, jako je například chloroform nebo horký benzen. Pro spojování několika výtisků dohromady je tak lepší použít lepidlo.

Přestože je PLA při kontaktu s potravinami zdravotně nezávadný materiál, nedoporučujeme opakovaně pít nebo jíst z vašich 3D tisků. V malých trhlinách v povrchu, které při tisku vznikají, se totiž mohou v průběhu času množit bakterie. Při povrchových úpravách PLA je lepší použít broušení za mokra. Bez vody může rychle dojít k zahřátí plastu třením, ten se místy roztaví a znesnadní se tak jeho další broušení.

Tiskové nastavení

Tryska: 215 °C
Vyhřívaná podložka: 50-60 °C 

Základní vlastnosti PLU filamentu

➕ snadný tisk křehkost
➕ tiskne drobné detaily ➖ nízká teplotní odolnost
➕ vhodný na tisk velkých modelů ➖ po tisku obtížnější odstranění odpůrných prvků
➕ tvrdý a houževnatý
➕ nedeformuje se

Poznámka

Tento 1,75 mm filament byl vyroben s přesností +- 0,02 mm
Před tiskem se ujistěte, že povrch vyhřívané podložky je perfektně čistý tak, jak je popsáno v naší Příručce 3D tiskaře.

Doporučená maximální teplota pro sušení PLA je 50 °C, po dobu minimálně 4 hodin.

Balení: Filament - tisková struna 1,75 mm
Materiál: PLA
Hmotnost: 1 kg

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PLA
Barva: Žlutá
Český výrobek: ano
Hmotnost: 1000 g
Materiál: PLA
Použití: 3D tisk
Průměr: 1,75 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: