Filament Transparentní PLA 1,75 mm 1kg

Kód: P00713
758 Kč / ks 626 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.5.2024
Možnosti doručení
Tisková struna PLA pro vysokou kvalitu tisku i v jemných detailech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filament PLA Transparentní tisková struna 1,75 mm 1kg

1,75 mm PLA tisková struna pro použití ve 3D tiskárnách. Celý proces výroby je důkladně monitorován a měřen, díky tomu můžeme u této tiskové struny garantovat výrobní odchylku ±0,02 mm a vysokou stálost barev. PLA je filament vhodný i pro začátečníky díky bezproblémovému tisku.

O PLA filamentu

Nejoblíbenější materiál pro 3D tisk. PLA (polylaktidová vlákna) je biologicky plně odbouratelný materiál, vyráběný z kukuřičného nebo bramborového škrobu a cukrové třtiny. PLA má relativně nízkou teplotu tání 175 °C. Na rozdíl od takzvaných reaktoplastů je možné PLA opakovaně zahřívat přes jeho teplotu tání s velmi malou degradací materiálu. Je to také velmi tvrdý, ale tudíž i křehký materiál a jakmile se rozbije, často se tříští.

PLA má jako každý jiný materiál i několik slabých stránek. Vedlejší efekt nízké teploty tání je nízká teplotní odolnost, výtisky začínají ztrácet mechanickou pevnost už při teplotách nad 60 °C.

Kombinace nízké odolnosti proti UV záření a nízké teplotní odolnosti znamená, že výtisky z PLA nejsou ideální pro venkovní použití. PLA je rozpustné pouze v chemikáliích, jako je například chloroform nebo horký benzen. Pro spojování několika výtisků dohromady je tak lepší použít lepidlo.

Přestože je PLA při kontaktu s potravinami zdravotně nezávadný materiál, nedoporučujeme opakovaně pít nebo jíst z vašich 3D tisků. V malých trhlinách v povrchu, které při tisku vznikají, se totiž mohou v průběhu času množit bakterie. Při povrchových úpravách PLA je lepší použít broušení za mokra. Bez vody může rychle dojít k zahřátí plastu třením, ten se místy roztaví a znesnadní se tak jeho další broušení.

Tiskové nastavení

Tryska: 215 °C
Vyhřívaná podložka: 50-60 °C 

Základní vlastnosti PLU filamentu

➕ snadný tisk křehkost
➕ tiskne drobné detaily ➖ nízká teplotní odolnost
➕ vhodný na tisk velkých modelů ➖ po tisku obtížnější odstranění odpůrných prvků
➕ tvrdý a houževnatý
➕ nedeformuje se

Poznámka

Tento 1,75 mm filament byl vyroben s přesností +- 0,02 mm
Před tiskem se ujistěte, že povrch vyhřívané podložky je perfektně čistý tak, jak je popsáno v naší Příručce 3D tiskaře.

Doporučená maximální teplota pro sušení PLA je 50 °C, po dobu minimálně 4 hodin.

Balení: Filament - tisková struna 1,75 mm
Materiál: PLA
Hmotnost: 1 kg

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PLA
Barva: Transparentní
Český výrobek: ano
Hmotnost: 1000 g
Materiál: PLA
Použití: 3D tisk
Průměr: 1,75 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: