Jak dlouho vydrží parfém do praní 150 ml?

Délka trvání parfému do praní závisí na množství prádla, které pravidelně perete, a na dávkování, které používáte. Podle doporučeného dávkování 5 ml na 4-5 kg prádla, vám by měl jeden 150 ml flakon vydržet na 30 dávek praní, pokud perete právě 4-5 kg prádla najednou.

Pokud tedy perete například dvakrát týdně a pokaždé použijete doporučenou dávku, měl by vám flakon vydržet zhruba 15 týdnů, což je téměř čtyři měsíce. Nicméně, pokud perete častěji, nebo používáte větší dávku parfému, bude flakon samozřejmě vydržet kratší dobu.

Je také důležité poznamenat, že některé tkaniny mohou absorbovat více parfému než jiné, takže pokud perete hlavně materiály jako je bavlna, která je známá tím, že dokáže dobře zachytit a udržet vůni, může se spotřeba parfému do praní mírně zvýšit.

Kromě toho je také důležité si uvědomit, že intenzita vůně parfému do praní může postupem času klesat, pokud oblečení dlouho neperete, nebo ho necháte dlouho ležet ve skříni. Proto i když se může zdát, že parfém "nevydrží", může to být prostě proto, že vůně postupně vyprchává.

Nakonec je vždy nejlepší postupovat podle pokynů výrobce uvedených na obalu produktu a přizpůsobit dávkování podle vlastních preferencí a potřeb.