Jak prát s perkarbonátem?

Praní s perkarbonátem sodným a TAED (tetraacetylendiamin) je efektivní a ekologický způsob, jak dosáhnout zářivě čistého a voňavého prádla bez použití agresivních chemikálií. Tato kombinace přírodních látek funguje jako silné bělící a dezinfekční činidlo, které si poradí i s odolnými skvrnami a zápachem.

Perkarbonát sodný je pevná forma peroxidu vodíku, která se při kontaktu s vodou rozkládá na aktivní kyslík. Ten působí jako účinné oxidační činidlo, které rozrušuje nečistoty a skvrny na molekulární úrovni. Zároveň má dezinfekční účinky a hubí bakterie, plísně a další mikroorganismy, které mohou způsobovat nepříjemný zápach prádla.

TAED funguje jako aktivátor perkarbonátu. Uvolňuje jeho účinné látky postupně během pracího cyklu, čímž zajišťuje dlouhotrvající účinek a chrání prádlo před poškozením. Kombinace perkarbonátu a TAED je proto šetrnější k tkaninám než běžná bělicí činidla na bázi chlóru.

Použití perkarbonátu s TAED je velmi jednoduché. Stačí přidat 1-2 polévkové lžíce perkarbonátu (v závislosti na tvrdosti vody a míře znečištění) a 1 lžičku TAED do pracího prášku nebo přímo do bubnu pračky před praním. Pro extra účinek můžete prádlo namočit na 2-3 hodiny do roztoku s perkarbonátem. Prací cyklus by měl probíhat na 40-60°C po dobu alespoň 30 minut, aby se látky dostatečně aktivovaly.

Perkarbonát sodný a TAED jsou vhodné pro bílé i barevné prádlo, s výjimkou velmi jemných tkanin jako je hedvábí nebo vlna. Skvěle si poradí se zašlým a zažloutlým prádlem, loužemi od potu, skvrny od ovoce, kávy, červeného vína apod. Pravidelné přidávání do pracích cyklů udrží vaše prádlo svěží, hygienicky čisté a krásně bílé.

Tak neváhejte a vyzkoušejte revoluční sílu perkarbonátu sodného a TAED . Uvidíte, že se bez nich už nebudete chtít obejít. Vaše prádlo vám poděkuje zářivou čistotou a vy oceníte úsporu času i peněz za drahé prací prášky. Navíc přispějete k ochraně životního prostředí používáním přírodních látek. Je to win-win pro všechny!

Mohlo by se vám hodit