Jaký je rozdíl mezi jedlou sodou a sodou Bikarbonou?

Jedlá soda a soda bikarbona jsou v podstatě totéž. Oba termíny se vztahují na stejnou chemickou sloučeninu - hydrogenouhličitan sodný (NaHCO3).

Tato sloučenina je bílý krystalický prášek, který se často používá jako kypřící prášek v pečení, proto se někdy nazývá také prášek do pečiva. Kromě toho se díky svým čistícím a neutralizačním vlastnostem často používá v domácnosti pro úklid a odstraňování pachů.

Označení "jedlá soda" nebo "soda bikarbona" se liší hlavně podle regionálních zvyklostí. V některých zemích se častěji používá termín "jedlá soda", zatímco v jiných je více známá jako "soda bikarbona". Kromě toho může být termín "jedlá soda" použit k rozlišení tohoto typu sody od jiných druhů sod, které nejsou bezpečné k jídlu, jako je například "soda kaustická" (hydroxid sodný), která je silně žíravá.

Je důležité poznamenat, že i když je jedlá soda / soda bikarbona bezpečná k jídlu v malých množstvích, neměla by se konzumovat v velkých dávkách nebo používat jako náhrada lékařského ošetření, pokud máte zdravotní problémy.

Mohlo by se vám hodit