Jak čistit jedlou sodou?

1. Čištění koupelny: Jedlá soda je skvělá na vyčištění vany, umyvadla nebo toalety. Stačí jen posypat povrch jedlou sodou a poté ho otřít mokrým hadříkem. U tvrdších skvrn nechte sodu působit déle, třeba přes noc.

2. Čištění kuchyně: Sodou můžete vyčistit sporák, dřez i prací desky. Stejně jako v koupelně, posypte povrchy sodou a otřete mokrým hadříkem.

3. Čištění koberců a čalounění: Posypte koberec nebo čalounění jedlou sodou a nechte působit několik hodin, nejlépe přes noc. Poté soda vysajte vysavačem. Sodou se odstraní nejen skvrny, ale i zápach.

4. Odstranění zápachu v lednici: Malou misku naplněnou jedlou sodou umístěte do lednice. Sodou absorbuje nepříjemné pachy.

5. Čištění hraček: Rozpusťte jedlou sodu ve vodě a tímto roztokem omyjte hračky. Poté je opláchněte čistou vodou a nechte uschnout.

6. Odstraňování skvrn z oděvů: Na skvrnu na oblečení naneste pastu z jedlé sody a vody. Nechte působit a pak oblečení vyperte.

7. Čištění šperků: Jemné šperky můžete vyčistit pomocí pasty z jedlé sody a vody. Naneste pastu na šperk, nechte chvíli působit a poté opláchněte.

Pamatujte, že přestože je jedlá soda bezpečným čisticím prostředkem, měli byste se vyhnout použití na citlivých površích, jako je mramor, nebo na předmětech s poškozeným povrchem.

Mohlo by se vám hodit