TAED dávkování

Praní prádla s využitím TAED (tetraacetylendiamin) a perkarbonátu sodného je efektivní a ekologický způsob, jak dosáhnout zářivě čistého a svěžího prádla i při nižších teplotách. Tato kombinace dvou účinných látek dokáže odstranit i ty nejodolnější skvrny a nečistoty, aniž by bylo nutné používat agresivní chemikálie.

TAED funguje jako aktivátor perkarbonátu sodného. Když se TAED dostane do kontaktu s vodou, spustí reakci, při které se uvolňuje aktivní kyslík. Ten pak pronikne hluboko do vláken tkaniny a rozkládá nečistoty a skvrny. Díky tomu je prádlo dokonale čisté, svěží a voňavé.

Dávkování TAED do perkarbonátu je velmi jednoduché. Na 1 kg perkarbonátu sodného stačí přidat 1 až 2 lžičky TAED. Toto množství zajistí optimální aktivaci perkarbonátu a maximální účinnost při praní. Není třeba přidávat více, protože by to mohlo vést k nadměrnému pěnění a případně i k podráždění pokožky.

Při praní s TAED a perkarbonátem sodným se doporučuje prát na nižší teploty, ideálně do 60 °C. Při vyšších teplotách se totiž aktivní kyslík uvolňuje příliš rychle a jeho účinnost se snižuje. Nižší teploty praní jsou navíc šetrnější k prádlu i k životnímu prostředí.

Kombinace TAED a perkarbonátu sodného je vhodná pro většinu druhů prádla, včetně barevného. Není však vhodná pro vlnu, hedvábí a další choulostivé materiály. Před použitím je vždy dobré zkontrolovat symboly údržby na štítku oděvu.

Praní s TAED a perkarbonátem sodným je nejen účinné, ale také šetrné k přírodě. Oba tyto produkty jsou biologicky rozložitelné a nezatěžují životní prostředí škodlivými chemikáliemi. Navíc díky nim ušetříte energii, protože můžete prát na nižší teploty.

Pokud tedy hledáte způsob, jak dosáhnout dokonale čistého prádla a zároveň být ohleduplní k planetě, praní s TAED a perkarbonátem sodným je skvělá volba. Stačí jen dodržet správné dávkování a vychutnat si skvělé výsledky.

Mohlo by se vám hodit