Díky patentovanému složení nabízí PARA'KITO novou generaci francouzských produktů proti komárům a klíšťatům, kterým můžete věřit.

Proč kousnutí komárem svědí?

Proč kousnutí komárem svědí?

Samci komárů nekoušou člověka, ale samice ano. Zatímco oba se živí rostlinným nektarem a vodou, samice potřebují k rozmnožování také krev ve stravě. Samičky komárů mají dlouhé trubkovité ústní ústrojí, které jim umožňuje propíchnout vaši kůži a živit se vaší krví.

Když vás kousnou, vstříknou vám do těla sliny a odsají vám krev. Jejich sliny obsahují bílkoviny, na které je většina lidí alergická. Váš imunitní systém se rozběhne a způsobí, že se vytvoří červená skvrna


Mohu použít esenciální oleje na svědivé kousnutí?

Mohu použít esenciální oleje na svědivé kousnutí?

Kousnutí hmyzem může být nepříjemné, zejména pro lidi, kteří mají citlivou nebo suchou pokožku. Esenciální oleje nabízejí jednoduchý protijed. Některé esenciální oleje mohou pomoci zabránit kousnutí hmyzem. Podle některých výzkumů mohou neem, citronový eukalyptus a citronelový olej pomáhají odhánět komáry a některý další hmyz.


Co je DEET?

Co je DEET?

Od jara do podzimu lidé řeší, jak se bránit komářímu bodnutí. Jedna z možností je použití repelentu, po jehož aplikaci byste měli mít od komárů na pár hodin klid. V dnešní době ale často sáhneme po repelentu chemickém. V repelentech se za účelem ochrany proti hmyzu užívá několik látek. Nejrozšířenější a zároveň nejvíc nebezpečnou látkou je DEET.

Další