TIP #44 Kyselina citronová na úklid: Rady, tipy a triky

Kyselina citronová na úklid: Rady, tipy a triky

Úklid domácnosti může být někdy náročný a zdlouhavý proces, ale s pomocí kyseliny citronové se může stát mnohem snazším a efektivnějším. Kyselina citronová je přírodní látka, která se nachází v citrusových plodech, jako jsou citrony, pomeranče a grapefruity. Je to silný čistič, který dokáže odstranit nečistoty, mastnotu a vodní kameny. V této sekci se podíváme na různé rady, tipy a triky, jak použít kyselinu citronovou při úklidu vaší domácnosti.

1. Odstraňování vodního kamene

Vodní kámen je nepřítel číslo jedna pro vaše koupelnové armatury a sprchové dveře. Místo toho, abyste utráceli za drahé chemikálie, zkuste smíchat kyselinu citronovou s vodou a aplikujte směs na postižené místo. Nechte působit asi 15 minut a poté opláchněte teplou vodou. Vodní kámen zmizí jako mávnutím kouzelného proutku!

2. Čištění mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba může být jedním z nejobtížněji čistitelných spotřebičů v kuchyni. Kyselina citronová vám však může ušetřit spoustu času a úsilí. Stačí smíchat lžičku kyseliny citronové s půl litrem vody a nalít směs do vhodné nádoby. Nádobu dejte do mikrovlnky a zapněte na 5 minut na vysoký výkon. Pára z kyseliny citronové změkčí usazené nečistoty, které pak snadno setřete hadříkem.

3. Čištění digestoře

Digestoř je další zařízení, které se často obtížně čistí. Opět nám ale kyselina citronová přijde na pomoc. Smíchejte lžičku kyseliny citronové s půl litrem teplé vody a touto směsí potřete povrch digestoře. Nechte působit asi 10 minut a poté setřete hadříkem. Mastnota a nečistoty zmizí bez nutnosti drhnutí.

4. Odstraňování skvrn z oblečení

Kyselina citronová je skvělým pomocníkem i při odstraňování skvrn z oblečení. Přidejte lžičku kyseliny citronové do pračky spolu s pracím práškem a zjistíte, že skvrny zmizí mnohem snadněji. Tento trik je obzvláště účinný při odstraňování skvrn od potu a od antiperspirantů.

5. Čištění okenních rámů

Okenní rámy často trpí usazeninami prachu a nečistot. Kyselina citronová vám pomůže tyto nečistoty snadno odstranit. Smíchejte lžičku kyseliny citronové s půl litrem teplé vody a touto směsí potřete okenní rámy. Nechte působit asi 10 minut a poté setřete hadříkem. Okenní rámy budou vypadat jako nové!

6. Osvěžení odpadu

Kyselina citronová je také skvělým osvěžovačem odpadu. Stačí nasypat lžičku kyseliny citronové do odpadu a po 15 min. zalít horkou vodou. Váš odpad bude vonět svěže a čistě.

Kyselina citronová je skutečným univerzálním pomocníkem při úklidu domácnosti. Její použití je šetrné k životnímu prostředí a navíc vám ušetří peníze za drahé chemikálie. Vyzkoušejte tyto rady, tipy a triky a přesvědčte se sami o účinnosti kyseliny citronové!

Zdravím vás, Šarlota