Papírkový tester bazénové vody 3v1 - 100 testů

Kód: P00377
199 Kč / ks 164 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
31.5.2024
Možnosti doručení

Uživatelsky přátelské bazénové testery. Měří ph, koncentraci chloru a alkalitu vody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Papírkový tester bazénové vody 3v1 - 100 testů v balení

Jedná se o nejrychlejší způsob měření kvality bazénové vody. Pomocí tohoto testeru zjistíte koncentraci chloru, pH hodnotu a alkalitu vody. Všechny tyto údaje jsou velmi důležité pro správnou údržbu bazénu a pro zajištění, že se budete koupat v čisté vodě.

Jak to funguje? Je to velmi jednoduché. Stačí namočit testovací proužek do bazénové vody a počkat 90 vteřin. Během této doby tester změní barvu podle naměřených hodnot. Každá barva pak odpovídá určitému rozsahu hodnot, které lze snadno odečíst z přiloženého barevného diagramu. A voilá, máte výsledek!

Specifikace

  • nejrychlejší způsob měření
  • měří: ph, chlor, alkalitu
  • snadný odečet hodnot
  • výsledek za pár vteřin
  • 100 měřícíh papírků v balení

Postup měření:
1. Vyjměte jeden testovací papírek z tuby a hned zašroubujte zpět uzávěr na tubě.
2. Ponořte na 2 vteřiny měřící část papírku do vzorku vody. Neodstraňujte (oklepněte) přebytečnou vodu z proužku.
3. Přečtěte si výsledky testu do 90 sekund na přirozeném světle na testovací oblastí drženou poblíž příslušné barevné tabulky na štítku tuby.

pH
Je ukazatelem, kteréýám říká, jak kyselá nebo zásaditá je voda v našem bazénu. Rozmezí pH se pohybuje od 0 do 14, přičemž 7 je neutrální. Nižší hodnoty značí kyselost, zatímco vyšší hodnoty představují zásaditost. Voda v našem bazénu by měla mít ideálně pH mezi 7,2 a 7,6, což je hodnota pH slz, čímž se minimalizuje podráždění očí a kůže.

Chlor
Účel použitím chloru v bazénové vodě je jednoduchá: odstranit a neutralizovat nežádoucí bakterie. Bez chloru by voda v bazénu rychle obsahovala bakterie a viry, které by mohly způsobit různé nemoci, jako je například otitis media (zánět středního ucha) nebo dokonce něco mnohem horšího, jako je E. coli. Koncentrace chloru v bazénové vodě by měla být obvykle mezi 1,0 a 3,0 PPM

Alkalita vody
Ideální hodnota se pohybuje mezi 80 a 120 ppm. Pokud je hodnota nižší, dochází k výkyvům pH vody, což může vést např. k poškození některých bazénového vybavení. Naopak příliš vysoká alkalita může způsobit zakalení vody a tvorbu vodního kamene. 

 

Prodávané výrobky nejprve testujeme “na vlastní kůži”. Každý výrobek musí být zkrátka perfektní. Jen takový výrobek se dostane do prodeje. Nenecháváme nic náhodě. Nabízíme jenom kvalitní, ověřené a vyzkoušené výrobky

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bazénová chemie
Určení: ph - chlor - alkalita
Počet testů: 100

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: