Co to je: Limonene?

Co to je: Limonene?

Představte si, že jste právě přišli domů z dlouhého dne stráveného na slunci a chcete se osvěžit něčím voňavým a osvěžujícím. Otevřete ledničku a vidíte citrusové plody – pomeranče, citrony, grepfruity. Vezmete jeden do ruky a začnete jej loupat a ucítíte to – tu svěžest, kterou jen citrusové plody mohou nabídnout.


Co to je: Benzyl Cinnamate?

Co to je: Benzyl Cinnamate?

Jedna z nejznámějších metafor pro benzyl cinnamate je "zlatý klíč", který odemyká tajemství úspěšných parfémů, přírodních aviváží a kosmetických přípravků. Jeho schopnost otevřít dveře do světa smyslných vůní a dlouhotrvajícího potěšení je to, co jej činí tak vzácným a ceněným mezi znalci krásy.


Co to je: Benzyl Benzoate?

Co to je: Benzyl Benzoate?

Teď už víte, že benzyl benzoát je skutečně zázračnou látkou s mnohastranným využitím. Ale to není všechno! Tato látka má také léčebné účinky. V medicíně se používá jako účinný prostředek proti parazitům, například při léčbě svrabu nebo vší.


Co to je Benzyl Alcohol?

Co to je Benzyl Alcohol?

Zkuste si představit benzylalkohol jako hrdinu z pohádky: ochránce krásy a zdraví, který bojuje proti zlým silám bakterií a plísní. Ale stejně jako každý hrdina má i své slabiny – pro někoho může být jeho přítomnost trochu nepříjemná.


Co to je: Anise Alcohol?

Co to je: Anise Alcohol?

Při přemýšlení o anisovém alkoholu si můžeme představit scénu z hollywoodského filmu o čarodějnicích, které ve svých kotlích míchají různé tajemné ingredience. V reálném životě ale nemusíte být čarodějnou učednicí, abyste si mohli vychutnat jeho magické vlastnosti. Stačí se ponořit do světa esenciálních olejů a objevit nekonečné možnosti anisového alkoholu pro vaše zdraví, krásu a duševní pohodu.


Co to je Amyl Cinnamal?

Co to je Amyl Cinnamal?

Tato látka se poté pečlivě míchá s dalšími složkami, aby vytvořila harmonickou symfonii vůní. Může být použita ve velkém množství kosmetických a parfémovaných produktů, jako jsou parfémy, šampóny, parfémy do praní, deodoranty, sprchové gely nebo tělová mléka.


Co to je: Alpha-Isomethyl Ionone?

Co to je: Alpha-Isomethyl Ionone?

Představme si například krásnou květinovou zahradu plnou různých druhů květin – růží, levandulí, jasmínů a dalších. Každá z nich má svou jedinečnou vůni, která přitahuje nejen hmyz, ale i nás lidi. Nyní přidejme k této směsi trochu alpha-Isomethyl Ionone a najednou se celá kompozice promění – stane se bohatší, hlubší a komplexnější.


Co je to: Amylcinnamyl Alcohol?

Co je to: Amylcinnamyl Alcohol?

Amyl Amylcinnamyl Alcohol je ve světě parfémů tak oblíbený hlavně proto, že dokáže harmonicky splynout s dalšími složkami a dodat jim tak potřebný hloubku a sofistikovanost. Představte si to jako orchestr plný hudebních nástrojů: každý nástroj má svůj jedinečný zvuk, ale když začne hrát celý orchestr dohromady, vytvoří nádhernou symfonii. Amyl Amylcinnamyl Alcohol je jako housle, které přidávají jemnou a elegantní melodii do celkové kompozice.


TIP #40 Jak vybrat aviváž do praní?

TIP #40 Jak vybrat aviváž do praní?

Pokud hledáte alternativu klasických aviváží, můžete vyzkoušet přírodní produkty, jako je například ocet nebo jedlá soda. Tyto látky mají podobné účinky jako aviváž - zjemňují tkaniny a eliminují statickou elektřinu. Navíc jsou šetrné k životnímu prostředí a vaší peněžence.


Úklid je zbytečný proces, který by měl být ponechán na robotech :-)

Úklid je zbytečný proces, který by měl být ponechán na robotech :-)

Ale co když nemáme robota ani ochotného spolubydlícího? Co když jsme odsouzeni k tomu, abychom se sami pustili do tohoto nekonečného cyklu smetání, otírání a praní? Nezoufejte! Mám pro vás několik tipů, triků a rad, které vám pomohou přežít tento nebezpečný svět plný prachu a špíny.

Další