Triky s jedlou sodou

Zde je několik triků a tipů, jak používat jedlou sodu při úklidu.

1. Odstraňování pachů: Jedlá soda je vynikající pro odstraňování nepříjemných pachů. Můžete ji například nasypat do koše na odpadky, do lednice nebo do bot na odstranění zápachu. V případě lednice stačí otevřenou krabičku s jedlou sodou umístit dovnitř a nechat ji tam několik hodin. Ve vašich botách můžete jednoduše posypat trochu jedlé sody, nechat přes noc a ráno vyklepat.

2. Čištění koupelny: Jedlá soda je skvělý pomocník i při čištění koupelny. Sprchový kout, umyvadlo nebo vana můžou být snadno vyčištěny pomocí jedlé sody. Stačí ji nasypat na povrch, který chcete vyčistit, přidat trochu vody, aby vznikla pasta a poté utřít houbou.

3. Odstraňování skvrn z koberce: Pokud máte na koberci skvrnu, posypte ji jedlou sodou a nechte působit přes noc. Ráno skvrnu vysajte. Jedlá soda pomůže odstranit nejen skvrnu, ale i případné nepříjemné pachy.

4. Čištění sporáku a trouby: Na sporák nebo troubu nasypeme jedlou sodu, přidáme vodu a necháme působit. Poté stačí utřít hadříkem. Soda dokáže odstranit i velmi usazené nečistoty.

5. Odstraňování skvrn z oblečení: Do pračky můžete přidat půl šálku jedlé sody, která pomůže odstranit skvrny a zároveň zvýší účinnost pracího prášku.

6. Čištění zlatých a stříbrných šperků: Do misky dejte horkou vodu, přidejte lžíci jedlé sody a ponořte šperky na 10 minut. Poté je opláchněte a vyleštěte suchým hadříkem.

7. Čištění zubních štětců: Jedlou sodu můžete použít také na čištění zubních štětců. Stačí do sklenice s vodou přidat jednu čajovou lžičku jedlé sody a štětce do ní na pár minut ponořit.

Jedlá soda je tedy skvělým pomocníkem při úklidu domácnosti. Je levná, ekologická a její použití je velmi snadné. Navíc je šetrná k pokožce a nezpůsobuje alergické reakce.

 

Mohlo by se vám hodit