Na co všechno se dá použít jedlá soda?

Jedlou sodou můžete například vyčistit koupelnu nebo kuchyni. Pokud ji smícháte s vodou a vytvoříte pastu, lze ji použít na čištění kachliček nebo vany. Soda je také velmi účinná při odstraňování usazenin vodního kamene. V kuchyni lze sodou vyčistit sporák, dřez nebo dokonce i troubu.

Jedlá soda je skvělým pomocníkem také při praní. Přidáním jedlé sody do prádla můžete zvýšit účinnost prášku na praní. Soda pomáhá odstranit skvrny a zároveň neutralizuje zápachy. Prádlo bude po praní měkké a svěží.

Jedlá soda se dá využít i pro čištění koberců a čalounění. Stačí ji posypat na koberec, nechat působit a poté vysát. Soda pomůže odstranit nepříjemné pachy a zanechá koberec svěží.

Další oblastí, kde se jedlá soda široce využívá, je úklid zahradních nádob a náčiní. Soda dokáže odstranit usazeniny a nečistoty, které se na nich časem usadí.

Jedlá soda je také skvělá na čištění šperků. Stačí je ponořit do roztoku sody a vody a nechat působit. Soda dokáže obnovit jejich původní lesk a krásu.

Použití jedlé sody je opravdu široké. Ať už potřebujete vyčistit koupelnu, kuchyň, pračku, zahradní nádobí nebo šperky, soda vám v tom může pomoci. Je důležité však pamatovat na to, že soda může být abrazivní, takže by se neměla používat na citlivé povrchy, jako je například mramor nebo jiné kameny. Vždy je dobré vyzkoušet její účinky na méně viditelném místě. Navíc, ačkoli je soda jedlá, měla by se skladovat mimo dosah dětí.

Mohlo by se vám hodit