Vitamin D: Je to zázračná pilulka?

Vitamin D: Je to zázračná pilulka?

Vitamin D může posílit váš imunitní systém, podpořit svalovou funkci, udržet vaše srdce zdravé a pomoci při vývoji mozku. Vitamin D může také snížit riziko roztroušené sklerózy a deprese.


Jaké jsou výhody vitamínu D?

Jaké jsou výhody vitamínu D?

Vitamin D pomáhá vašemu imunitnímu systému odrazit viry a bakterie. Analýza z roku 2017 zjistila, že vitamín D snižuje riziko akutní respirační infekce, pokud je užíván denně nebo týdně ve formě doplňků. Vědci nyní studují, jak vitamín D ovlivňuje  COVID-19 .


Omega 3-6-9 a Alzheimerova choroba

Omega 3-6-9 a Alzheimerova choroba

Bylo prokázáno, že omega mastné kyseliny mají četné příznivé účinky od zdraví srdce, přes zrak až po kognitivní zdraví a zvýšenou prevenci Alzheimerovy choroby. Každý jedinec, zvláště ten, kdo je vystaven vyššímu riziku Alzheimerovy choroby, by se měl aktivně snažit doplňovat svou stravu o omega mastné kyseliny, ať už dietou nebo suplementací.


6 výhod omega-3 pro pokožku

6 výhod omega-3 pro pokožku

Dodržování zdravého režimu péče o pleť po celý rok je nejlepším způsobem, jak dlouhodobě podporovat pokožku vašeho těla. Nesmírně důležitou roli ale hraje i vaše strava! Příklad: Výhody omega-3 pro pokožku prostě nelze ignorovat .


Omega 3-6-9: krásné a zdravé vlasy

Omega 3-6-9: krásné a zdravé vlasy

Pozitivní výsledky existujících studií naznačují, že omega 3 mohou podporovat růst vlasů. Výživou folikulů omega 3 také podporuje sílu vlasů, což by mohlo pomoci proti lámání a vypadávání vlasů.


Sérum krásy jménem Kolagen

Sérum krásy jménem Kolagen

Kolagen je velmi dobrý pro pokožku. S věkem a dalšími faktory životního prostředí, jako je kouření, naše tělo pomalu přestává produkovat kolagen sám. Doplnění stravy o kolagen může podpořit pružnost pokožky a může dokonce zvrátit známky stárnutí.


Nejčastější otázky týkající se kolagenu

Nejčastější otázky týkající se kolagenu

Lidé ho chválí za podporu mladistvé pleti a silných kloubů. Tento proteinový zdroj skutečně pomáhá lidem cítit se a vypadat co nejlépe. Nicméně i přes svou stoupající popularitu je kolagen relativně novým hráčem na poli doplňků. Zde jsou odpovědi na 7 otázek o kolagenu.


Potenciální zdravotní přínosy vitaminu D

Potenciální zdravotní přínosy vitaminu D

Prevence rakoviny. Vitamin D může pomoci předcházet rakovině. Jedna studie uvádí, že 1 100 IU denně – spolu s vápníkem – snížilo riziko rakoviny o 60 %. Zvládání deprese. Studie ukazují, že vitamín D může zmírnit příznaky u lidí s klinickou depresí.


O vitaminu D

O vitaminu D

Vitamin D má v těle mnoho důležitých funkcí a je důležitý pro udržení celkového zdraví. Pomáhá také mozkové činnosti, přispívá k síle kostí a pomáhá v boji proti infekcím. Tělo využívá vitamín D k regulaci množství vápníku v krevním řečišti.


6 přínosů Cordycepsu

6 přínosů Cordycepsu

Starší lidé tradičně užívají Cordyceps ke snížení únavy a zvýšení síly a sexuální touhy. Vědci se domnívají, že jejich obsah antioxidantů může vysvětlit jejich potenciál proti stárnutí. Několik studií zjistilo, že Cordyceps zvyšuje antioxidanty u starých myší, pomáhá zlepšovat paměť a sexuální funkce.

Další